Detta är resultaten från Göransson Cup 2019. Se de senaste resultaten från Göransson Cup 2020 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
Alsike IF Pojkar 14 (2005)
Alsike IF Flickor 13 (2006)
Alsike IF F-05 Flickor 14 (2005)
Alsike svart Flickor 13 (2006)
Apollon Solna FK blå Pojkar 15 (2004)
Apollon Solna FK vit Pojkar 15 (2004)
Arnäs IF Pojkar 14 (2005)
Barkarö SK Flickor 12 (2007)
BeleBarkarby Pojkar 13 (2006)
BeleBarkarby Pojkar 13 (2006)
Bele Barkarby FF Svart Flickor 11 (2008)
Bele Barkarby FF Orange Flickor 11 (2008)
Bele Barkarby FF Vit Flickor 14 (2005)
Bele Barkarby FF Svart Flickor 14 (2005)
Bele Barkarby FF Flickor 15 (2004)
Bollstanäs SK Pojkar 17 (2002)
Borås AIK Flickor 15 (2004)
Borås AIK Flickor 16 (2003)
Brommapojkarna F07 2 Flickor 12 (2007)
Bälinge F-03 Flickor 16 (2003)
Bälinge IF Pojkar 14 (2005)
Ekerö IK Viking Pojkar 12 (2007)
Ekerö IK Birka Pojkar 12 (2007)
Ekerö IK Flickor 14 (2005)
Ekerö IK Flickor 14 (2005)
Enskede IK Söderort Flickor 13 (2006)
Enskede IK Söderort 2 Flickor 13 (2006)
Ersmarks IK Flickor 15 (2004)
Falu BS Pojkar 14 (2005)
Falu BS Flickor 15 (2004)
Falu BS Flickor 16 (2003)
Fc djursholm p08-1 Pojkar 11 (2008)
Fenix FK Pojkar 15 (2004)
Films SK IFK D/Ö Pojkar 13 (2006)
Films SK IFK D/Ö Flickor 14 (2005)
Forsbacka IK P - 10 Pojkar 10 (2009)
Forsbacka IK Pojkar 11 (2008)
Forsbacka IK Flickor 9-10 (2009-2010)
Frösö IF P03 Pojkar 16 (2003)
Frösö IF Flickor 16 (2003)
Gefle IF Svart Pojkar 11 (2008)
Gefle if ff Röd Pojkar 13 (2006)
Gideonsbergs IF Flickor 11 (2008)
Gideonsbergs IF Flickor 14 (2005)
Gideonsbergs IF Flickor 15 (2004)
GIMO IF FK P05/06 Pojkar 14 (2005)
Gustavsbergs IF Pojkar 15 (2004)
Gävle GIK Pojkar 11 (2008)
Gävle GIK Pojkar 11 (2008)
Gävle GIK Pojkar 14 (2005)
Gävle GIK Pojkar 15 (2004)
Gävle GIK Flickor 13 (2006)
Hagaströms SK Flickor 13 (2006)
HAIF (Hofors AIF) Vit Flickor 15 (2004)
HAIF (Hofors AIF) Blå Flickor 15 (2004)
Hammarby Pojkar 15 (2004)
Hammarby Pojkar 15 (2004)
Hammarby IF Grön Flickor 14 (2005)
Hammarby IF Vit Flickor 14 (2005)
Hammarby IF FF 02 Flickor 17 (2002)
Hammarby IF P03:73 Pojkar 16 (2003)
Hille IF F06 Flickor 13 (2006)
Hille IF Flickor 15 (2004)
Hille IF Flickor 16 (2003)
Hille IF Flickor 17 (2002)
Hofors AIF Pojkar 13 (2006)
Hofors AIF Pojkar 14 (2005)
Hofors AIF Flickor 12 (2007)
Högbo Pojkar 11 (2008)
Högbo AIK P - 9 Pojkar 9 (2010)
Högbo AIK Vit Pojkar 13 (2006)
Högbo AIK Grön Pojkar 13 (2006)
Högbo AIK Pojkar 16 (2003)
Högbo AIK Vit Flickor 9-10 (2009-2010)
Högbo AIK Grön Flickor 9-10 (2009-2010)
Högbo AIK Flickor 12 (2007)
Högbo AIK Flickor 12 (2007)
Högbo AIK I Flickor 13 (2006)
Högbo AIK II Flickor 13 (2006)
Högbo AIK Flickor 15 (2004)
Högbo AIK Flickor 16 (2003)
Högbo AIK P12 Pojkar 12 (2007)
IF BP Röd Flickor 15 (2004)
IF BP Svart Flickor 15 (2004)
IFK Aspudden Tellus Blå Pojkar 16 (2003)
IFK Aspudden Tellus Orange Pojkar 16 (2003)
Ifk Mora Fk blå Pojkar 12 (2007)
Ifk Mora Fk Flickor 17 (2002)
IFK Viksjö Vit Pojkar 12 (2007)
IFK Viksjö Gul Pojkar 12 (2007)
IFK Viksjö Blå Pojkar 12 (2007)
IFKVästerås Flickor 17 (2002)
IFK Västerås Flickor 14 (2005)
IFK ÖSTERSUND Flickor 12 (2007)
IFK ÖSTERSUND Flickor 13 (2006)
ifk österåker Vit Pojkar 14 (2005)
ifk österåker Grön Pojkar 14 (2005)
ifk österåker Röd Pojkar 14 (2005)
ifk österåker Blå Pojkar 14 (2005)
ifk österåker Pojkar 15 (2004)
IFK Österåker FK Pojkar 13 (2006)
IFK Österåker FK Pojkar 13 (2006)
IF Vindhemspojkarna Blå Pojkar 13 (2006)
IF Vindhemspojkarna Orange Pojkar 13 (2006)
IK HUGE Pojkar 14 (2005)
IK HUGE F05/06 blå Flickor 14 (2005)
IK HUGE F05/06 vit Flickor 14 (2005)
IK HUGE 1 Flickor 15 (2004)
IK HUGE Flickor 16 (2003)
IK HUGE Flickor 17 (2002)
IK Sturehov Röd Pojkar 14 (2005)
IK Sturehov Blå Pojkar 14 (2005)
Ingarö If Gul Flickor 14 (2005)
Ingarö If Svart Flickor 14 (2005)
Ingarö If Flickor 15 (2004)
Irsta IF Grön Flickor 14 (2005)
Irsta IF Svart Flickor 14 (2005)
Irsta IF P03 Röd Pojkar 16 (2003)
Irsta IF P03 Grön Pojkar 16 (2003)
Jarlabergs IF Svart Flickor 11 (2008)
Jarlabergs IF Gul Flickor 11 (2008)
Jarlabergs IF Flickor 12 (2007)
Jarlabergs IF 1Gul Flickor 13 (2006)
Jarlabergs IF 2Svart Flickor 13 (2006)
Järbo IF Pojkar 13 (2006)
Järbo IF Pojkar 17 (2002)
Järbo IF Svart Flickor 13 (2006)
Järbo IF Gul Flickor 13 (2006)
Kubikenborgs IF Pojkar 14 (2005)
Kungsgårdens sk Pojkar 12 (2007)
Kungsgårdens sk Flickor 12 (2007)
Kungsgårdens sk Flickor 13 (2006)
Kvarnsvedens IK Pojkar 13 (2006)
Kvarnsvedens IK Pojkar 13 (2006)
Kvarnsvedens IK Flickor 15 (2004)
Kvarnsvedens IK Flickor 15 (2004)
New Mill Indians SK Flickor 12 (2007)
New Mill Indians SK Flickor 14 (2005)
New Mill Indians SK Flickor 16 (2003)
Norrham Flickor 16 (2003)
Norrham HIF Pojkar 14 (2005)
Ope IF Flickor 12 (2007)
Ope IF Flickor 12 (2007)
Rynninge IK Flickor 13 (2006)
Rynninge IK Flickor 13 (2006)
Rönninge Salem Fotboll Flickor 12 (2007)
Saltsjö-Boo IF Vit Flickor 15 (2004)
Saltsjö-Boo IF Svart Flickor 15 (2004)
Saltsjö-Boo IF Flickor 16 (2003)
Saltsjö-Boo IF Flickor 16 (2003)
Saltsjö-Boo IF Flickor 16 (2003)
Saltsjö-Boo IF F15 Flickor 16 (2003)
Sandvikens AIK P - 9 Pojkar 9 (2010)
Sandvikens AIK P - 10 Pojkar 10 (2009)
Sandvikens AIK Svart Pojkar 11 (2008)
Sandvikens AIK Vit Pojkar 11 (2008)
Sandvikens AIK Pojkar 15 (2004)
Sandvikens AIK Vit Pojkar 16 (2003)
Sandvikens AIK Svart Pojkar 16 (2003)
Sandvikens AIK Pojkar 17 (2002)
Sandvikens AIK Flickor 9-10 (2009-2010)
Sandvikens AIK FK Svart Pojkar 13 (2006)
Sandvikens AIK FK Vit Pojkar 13 (2006)
Sandvikens AIK FK Pojkar 14 (2005)
Sandvikens IF P - 9 Vit Pojkar 9 (2010)
Sandvikens IF P - 9 Röd Pojkar 9 (2010)
Sandvikens IF P - 9 Blå Pojkar 9 (2010)
Sandvikens IF P - 10 Pojkar 10 (2009)
Sandvikens IF Pojkar 11 (2008)
Sandvikens IF Pojkar 11 (2008)
Sandvikens IF Pojkar 11 (2008)
Sandvikens IF 2 Vit Pojkar 12 (2007)
Sandvikens IF 1 Röd Pojkar 12 (2007)
Sandvikens IF 1 Röd Pojkar 13 (2006)
Sandvikens IF P07 Pojkar 13 (2006)
Sandvikens IF Pojkar 14 (2005)
Sandvikens IF Pojkar 14 (2005)
Sandvikens IF Pojkar 15 (2004)
Sandvikens IF Pojkar 15 (2004)
Sandvikens IF Vit Pojkar 16 (2003)
Sandvikens IF Röd Pojkar 16 (2003)
Sandvikens IF Pojkar 17 (2002)
Sandvikens IF Pojkar 17 (2002)
Sandvikens IF Pojkar 17 (2002)
Sandvikens IF Flickor 9-10 (2009-2010)
Sandvikens IF Flickor 11 (2008)
Sandvikens IF Flickor 11 (2008)
Sandvikens IF Flickor 12 (2007)
Sandvikens IF Flickor 12 (2007)
Sandvikens IF Flickor 13 (2006)
Sandvikens IF Flickor 13 (2006)
Sandvikens IF Flickor 15 (2004)
Sandvikens IF Flickor 15 (2004)
Sandvikens IF Flickor 16 (2003)
Sandvikens IF Flickor 17 (2002)
Sandvikens IF Flickor 17 (2002)
Selånger FK Pojkar 14 (2005)
Selånger FK Pojkar 14 (2005)
Skiljebo SK Gul Pojkar 11 (2008)
Skiljebo SK Svart Pojkar 11 (2008)
Skiljebo SK Vit Pojkar 11 (2008)
Skiljebo SK Gul 2 Pojkar 14 (2005)
Skiljebo SK Gul 1 Pojkar 14 (2005)
Skiljebo SK Gul Flickor 14 (2005)
Skiljebo SK Svart Flickor 14 (2005)
Skiljebo SK Flickor 16 (2003)
Skiljebo SK:s P05-Svart Svart Pojkar 14 (2005)
Skiljebo SK:s P05-Svart Svart/röd Pojkar 14 (2005)
Skinnskatteberg SK Flickor 16 (2003)
Skogås Trångsunds FF Flickor 15 (2004)
Skogås-Trångsunds FF Röd Flickor 14 (2005)
Skogås-Trångsunds FF Flickor 17 (2002)
Skultuna IS Flickor 14 (2005)
Skultuna IS Flickor 15 (2004)
Skultuna IS Flickor 16 (2003)
Skutsärs IF/FK/Älvkarleby IK Flickor 16 (2003)
skå IK grön Pojkar 11 (2008)
Slätta SK Pojkar 14 (2005)
Slätta SK Flickor 16 (2003)
Slätta SK Flickor 17 (2002)
Slätta SK F-04 Flickor 15 (2004)
sollentuna fk Flickor 15 (2004)
sollentuna fk Flickor 15 (2004)
sollentuna fk Flickor 15 (2004)
Sollentuna FK F06 Helenelund Flickor 13 (2006)
Sollentuna FK F06 Helenelund Flickor 13 (2006)
Sollentuna FK Norrviken Pojkar 14 (2005)
Sollentuna FK P06 Helenelund Pojkar 13 (2006)
Sollentuna FK P06 Helenelund Pojkar 13 (2006)
Sollentuna FK Vaxmora Flickor 13 (2006)
Sollentuna FK Vaxmora Flickor 13 (2006)
Spånga IS FK Flickor 15 (2004)
Stensätra IF Pojkar 11 (2008)
Stensätra IF Pojkar 12 (2007)
Stensätra IF Pojkar 14 (2005)
Stensätra IF Pojkar 15 (2004)
Stensätra IF Gul Flickor 9-10 (2009-2010)
Stensätra IF Flickor 9-10 (2009-2010)
Stensätra IF Flickor 15 (2004)
Storviks IF Pojkar 12 (2007)
Storviks IF Pojkar 13 (2006)
Storviks IF Pojkar 14 (2005)
Storviks IF Flickor 12 (2007)
Storviks IF Flickor 13 (2006)
Strömsbro IF P - 10 Pojkar 10 (2009)
Strömsbro IF P - 10 Pojkar 10 (2009)
Strömsbro IF P - 10 Pojkar 10 (2009)
Strömsbro IF Pojkar 12 (2007)
Strömsbro IF Pojkar 13 (2006)
Strömsbro IF Flickor 14 (2005)
Strömsbro IF Flickor 15 (2004)
Strömsbro IF Flickor 16 (2003)
Strömsbro IF F07 Flickor 12 (2007)
Strömsbro P05 Pojkar 14 (2005)
Stureby SK Flickor 11 (2008)
Stureby SK Flickor 12 (2007)
Stureby SK Flickor 12 (2007)
Stureby SK Vit Flickor 13 (2006)
Stureby SK Blå Flickor 13 (2006)
Stureby SK Blåvit Flickor 13 (2006)
Stureby SK Blå Flickor 14 (2005)
Stureby SK Vit Flickor 14 (2005)
Stuvsta IF Grön Pojkar 15 (2004)
Stuvsta IF Svart Pojkar 15 (2004)
Syrianska IF Kerburan Vit Pojkar 14 (2005)
Söderhamns FF Pojkar 13 (2006)
Söderhamns FF Pojkar 14 (2005)
Tillberga IK F05 Flickor 14 (2005)
Tillberga IK F05 Vit Flickor 14 (2005)
Torsåkers IF Pojkar 14 (2005)
Torsåkers IF Pojkar 16 (2003)
Trönö IK Flickor 15 (2004)
Töff/Rex Pojkar 17 (2002)
Upsala IF Pojkar 11 (2008)
Upsala IF Pojkar 14 (2005)
Upsala IF Vit Pojkar 15 (2004)
Upsala IF Röd Pojkar 15 (2004)
Upsala IF Svart Pojkar 15 (2004)
Upsala IF Flickor 11 (2008)
Upsala IF Flickor 12 (2007)
Upsala IF Flickor 12 (2007)
Upsala IF Svart Flickor 13 (2006)
Upsala IF Vit Flickor 13 (2006)
Valbo FF P - 10 orange Pojkar 10 (2009)
Valbo FF Pojkar 12 (2007)
Valbo FF Pojkar 12 (2007)
Valbo FF Pojkar 13 (2006)
Valbo FF Pojkar 14 (2005)
Valbo FF Pojkar 16 (2003)
Valbo FF Pojkar 16 (2003)
Valbo FF Flickor 13 (2006)
Valbo FF Flickor 14 (2005)
Valbo FF Flickor 14 (2005)
Valbo FF Flickor 15 (2004)
Valbo FF Flickor 16 (2003)
Valbo FF 09 Svart Flickor 9-10 (2009-2010)
Valbo FF 09 Röd Flickor 9-10 (2009-2010)
Valbo FF P-09 P - 10 Pojkar 10 (2009)
Valbo FF P-09 P - 10 Pojkar 10 (2009)
Vallentuna damfotboll f-05 Flickor 14 (2005)
Vallentuna damfotboll f-05 Flickor 14 (2005)
Vallentuna damfotboll f-05 Flickor 14 (2005)
Vendelsö IK Flickor 13 (2006)
Västerås BK30 SVART Flickor 12 (2007)
Västerås BK30 VIT Flickor 12 (2007)
Västerås BK30 Flickor 15 (2004)
Västerås BK 30 Vit Flickor 16 (2003)
Västerås BK 30 Svart Flickor 16 (2003)
Västerås IK Pojkar 17 (2002)
Västerås IK Pojkar 17 (2002)
Åkersberga BK Flickor 14 (2005)
Årsunda IF P - 10 Pojkar 10 (2009)
Årsunda IF Pojkar 12 (2007)
Årsunda IF Pojkar 16 (2003)
Årsunda IF Pojkar 17 (2002)
Årsunda IF Flickor 15 (2004)
Årsunda IF Flickor 16 (2003)
Åshammars IK Pojkar 17 (2002)
Öna SK Flickor 13 (2006)
Örby IS Röd Flickor 14 (2005)
Örby IS Blå Flickor 14 (2005)
Östansbo IS Pojkar 17 (2002)
Österfärnebo if/Hedesunda if Pojkar 14 (2005)
Sandvikens IF Scandic Göranssonska stiftelserna Svenska Kyrkan Parkbadet BIlmetro Sandvikens Kommun Mattes Bröd Gästriklands Fotbollsförbund Intersport Adidas Kungsberget Högbo Brukshotell Din Lokaltidning Svensk Cater Ramudden VS Perssons Buss Kakservice laget.se Göransson Cup Handelsbanken Länsförsäkringar Gävleborg Lindvalls Kaffe Lovens Dome Visit Sandviken Sverigesupporten Betula Garageportexpetren Unisport Grannas Loka Crush Gestrike Marincenter Lastbilen.se Metodisk Stegring Sandvik