Detta är resultaten från Göransson Cup 2022. Se de senaste resultaten från Göransson Cup 2023 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
Almunge IK P05 P05 Pojkar 17 (2005)
Alsike IF Pojkar 16 (2006)
Alsike IF Flickor 9-10 (2012-2013)
Alsike IF Flickor 11-12 (2010-2011)
Alsike IF Flickor 16 (2006)
Alsike IF Flickor 17 (2005)
BIK SK Flickor 16 (2006)
Brynäs IF/FK Pojkar 16 (2006)
Bäckby Utd Flickor 14 (2008)
Bäckby Utd Flickor 15 (2007)
Bäckby Utd Flickor 16 (2006)
Bäckby Utd Flickor 16 (2006)
Ekeby FF Pojkar 17 (2005)
Falu BS Gul Pojkar 11 (2011)
Falu BS Blå Pojkar 11 (2011)
Fanna BK Pojkar 17 (2005)
FC Frugstang Flickor 17 (2005)
Films SK Pojkar 15 (2007)
Films SK Flickor 15 (2007)
Frösö IF Ladängen Flickor 16 (2006)
Frösö IF Gustavsberg Flickor 16 (2006)
Gefle IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Gefle IF Blå Flickor 17 (2005)
Gefle IF FF Blå Pojkar 14 (2008)
Gefle IF FF Vit Pojkar 14 (2008)
Gefle IF FF Vit Pojkar 15 (2007)
Gefle IF FF Blå Pojkar 15 (2007)
Gefle IF fotboll Pojkar 12 (2010)
Gefle IF Vit Flickor 17 (2005)
GGIK P14 Pojkar 14 (2008)
Gideonsbergs IF Flickor 16 (2006)
Gimonäs Umeå IF Pojkar 14 (2008)
Gävle GIK Pojkar 11 (2011)
Gävle GIK P011 Pojkar 12 (2010)
Gävle GIK Röd Pojkar 13 (2009)
Gävle GIK Blå Pojkar 13 (2009)
Gävle GIK Pojkar 9-10 (2012-2013)
Hagaströms SK Flickor 15 (2007)
Hammarby IF Flickor 14 (2008)
Hammarby IF Flickor 14 (2008)
Hanvikens SK Pojkar 16 (2006)
Hille IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Hille IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Hille IF (Gul) Flickor 11-12 (2010-2011)
Hille IF (Svart) Flickor 11-12 (2010-2011)
Hille IF Flickor 13 (2009)
Hille IF 14/15 Flickor 15 (2007)
Hille IF P09 lag 1 Pojkar 13 (2009)
Hille IF P09 Lag 2 Pojkar 13 (2009)
Hofors AIF Pojkar 17 (2005)
Hulløy FC 1 Pojkar 16 (2006)
Hulløy FC 2 Pojkar 16 (2006)
Högbo Pojkar 15 (2007)
Högbo Pojkar 15 (2007)
Högbo AIK Pojkar 12 (2010)
Högbo AIK Flickor 9-10 (2012-2013)
Högbo AIK Pojkar 9-10 (2012-2013)
Högbo AIK Flickor 11-12 (2010-2011)
Högbo AIK Flickor 13 (2009)
Högbo AIK Flickor 15 (2007)
IF Brommapojkarna Svart Flickor 17 (2005)
IFK Östersund Fisk Pojkar 11 (2011)
IFK Östersund Fågel Pojkar 11 (2011)
IFK Östersund Flickor 11-12 (2010-2011)
IFK Östersund Flickor 13 (2009)
IFK Östersund Flickor 15 (2007)
IFK Östersund Flickor 16 (2006)
IK Huge Pojkar 11 (2011)
IK Huge Pojkar 14 (2008)
IK Huge Flickor 17 (2005)
Irsta IF Vit Pojkar 13 (2009)
Irsta IF Grön Pojkar 13 (2009)
JÄRBO IF Pojkar 13 (2009)
JÄRBO IF Flickor 16 (2006)
KB65 FF Pojkar 17 (2005)
Kvarnsvedens IK Flickor 11-12 (2010-2011)
Kvarnsvedens IK Flickor 11-12 (2010-2011)
Kvarnsvedens IK Flickor 14 (2008)
New Mill FC Flickor 13 (2009)
New Mill FC Flickor 15 (2007)
New Mill FC Flickor 16 (2006)
New Mill FC Flickor 17 (2005)
Ockelbo IF Pojkar 16 (2006)
Samuelsdals IF Pojkar 13 (2009)
Sandvikens AIK Födda 2011 Pojkar 11 (2011)
Sandvikens AIK 1 Svart Pojkar 13 (2009)
Sandvikens AIK 2 Vit Pojkar 13 (2009)
Sandvikens AIK Pojkar 14 (2008)
Sandvikens AIK Pojkar 14 (2008)
Sandvikens AIK P13 Pojkar 14 (2008)
Sandvikens AIK Flickor 11-12 (2010-2011)
Sandvikens AIK Flickor 13 (2009)
Sandvikens IF Vit Pojkar 11 (2011)
Sandvikens IF Röd Pojkar 11 (2011)
Sandvikens IF Röd Pojkar 12 (2010)
Sandvikens IF Vit Pojkar 12 (2010)
Sandvikens IF Röd Pojkar 13 (2009)
Sandvikens IF Vit Pojkar 13 (2009)
Sandvikens IF Pojkar 14 (2008)
Sandvikens IF Pojkar 14 (2008)
Sandvikens IF Röd Pojkar 15 (2007)
Sandvikens IF Vit Pojkar 15 (2007)
Sandvikens IF Röd Pojkar 17 (2005)
Sandvikens IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Sandvikens IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Sandvikens IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Sandvikens IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Sandvikens IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Sandvikens IF Flickor 11-12 (2010-2011)
Sandvikens IF Flickor 11-12 (2010-2011)
Sandvikens IF Flickor 11-12 (2010-2011)
Sandvikens IF Röd Flickor 13 (2009)
Sandvikens IF Röd Flickor 14 (2008)
Sandvikens IF Vit Flickor 14 (2008)
Sandvikens IF Vit Flickor 15 (2007)
Sandvikens IF Röd Flickor 15 (2007)
Sandvikens IF Flickor 16 (2006)
Sandvikens IF Flickor 17 (2005)
Skellefteå FF Flickor 14 (2008)
Skiljebo SK Gul Pojkar 11 (2011)
Skiljebo SK Svart Pojkar 11 (2011)
Skiljebo SK Pojkar 14 (2008)
Skiljebo SK Pojkar 14 (2008)
Skiljebo SK Pojkar 14 (2008)
Skiljebo SK Svart Flickor 11-12 (2010-2011)
Skutskärs IF/FK Flickor 17 (2005)
Skå IK Gul Flickor 11-12 (2010-2011)
Skå IK Grön Flickor 11-12 (2010-2011)
Skå IK Vit Flickor 11-12 (2010-2011)
Slätta SK Flickor 17 (2005)
Stensätra IF Pojkar 11 (2011)
Stensätra IF Pojkar 13 (2009)
Stensätra IF P-08 Pojkar 14 (2008)
Stensätra IF Flickor 9-10 (2012-2013)
Stensätra IF Pojkar 9-10 (2012-2013)
Stensätra IF Flickor 11-12 (2010-2011)
Stensätra IF Gul Flickor 13 (2009)
Storviks IF Pojkar 13 (2009)
Storviks IF Pojkar 16 (2006)
Storvreta IK Pojkar 12 (2010)
Storvreta IK Pojkar 12 (2010)
Storvreta IK Pojkar 16 (2006)
Storvreta IK Pojkar 17 (2005)
Storvreta IK Blå Flickor 9-10 (2012-2013)
Storvreta IK Flickor 17 (2005)
Storvreta IK vit Flickor 9-10 (2012-2013)
Strömsbergs IF Pojkar 14 (2008)
Strömsbergs IF P15 SIF P15 Pojkar 15 (2007)
Strömsbro IF Jun Flickor 15 (2007)
Strömsbro IF Flickor 15 (2007)
Stureby FF Flickor 15 (2007)
Stureby FF Flickor 16 (2006)
Stureby FF Flickor 17 (2005)
Sunnersta AIF Pojkar 15 (2007)
Syrianska if Västerås Pojkar 15 (2007)
Söderfors GoIF Flickor 11-12 (2010-2011)
Tierps IF Pojkar 17 (2005)
Valbo FF Svart Pojkar 11 (2011)
Valbo FF Röd Pojkar 11 (2011)
Valbo FF Röd Pojkar 12 (2010)
Valbo FF Svart Pojkar 13 (2009)
Valbo FF Röd Pojkar 13 (2009)
Valbo FF Blå Pojkar 13 (2009)
Valbo FF Pojkar 16 (2006)
Valbo FF Röd Flickor 9-10 (2012-2013)
Valbo FF Flickor 11-12 (2010-2011)
Valbo FF Röd Flickor 13 (2009)
Valbo FF Svart Flickor 13 (2009)
Valbo FF Vit Flickor 14 (2008)
Västerås IK P09:1 Röd Pojkar 13 (2009)
Västerås IK P09:1 Svart Pojkar 13 (2009)
Årsunda IF Fotboll Pojkar 15 (2007)
Årsunda IF Fotboll II Pojkar 15 (2007)
Öna SK Pojkar 14 (2008)
Örby IS Flickor 11-12 (2010-2011)
Österfärnebo IF Pojkar 9-10 (2012-2013)