Detta är resultaten från Göransson Cup 2022. Se de senaste resultaten från Göransson Cup 2023 här.



Lördag 5/3 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05030100 lör 05/03 08:00 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 11/12 Grp A Kvarnsvedens IK I Färdig Sandvikens IF III    
05031100 lör 05/03 08:00 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 9/10 Grp A Storvreta IK vit Färdig Högbo AIK    
05031200 lör 05/03 08:00 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 11/12 Grp A Stensätra IF Färdig IFK Östersund    
05031300 lör 05/03 08:00 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 11/12 Grp A Alsike IF Färdig Skå IK Gul    
05031400 lör 05/03 08:00 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 11/12 Grp A Skå IK Grön Färdig Högbo AIK    
05030101 lör 05/03 08:25 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 9/10 Grp A Stensätra IF Färdig Sandvikens IF V    
05031000 lör 05/03 08:25 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 9/10 Grp A Gefle IF Färdig Österfärnebo IF    
05031101 lör 05/03 08:25 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 9/10 Grp A Storvreta IK Blå Färdig Alsike IF    
05031201 lör 05/03 08:25 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 9/10 Grp A Stensätra IF I Färdig Valbo FF Röd    
05031301 lör 05/03 08:25 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF IV Färdig Hille IF I    
05031401 lör 05/03 08:25 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 9/10 Grp A Gävle GIK Färdig Sandvikens IF III    
05030102 lör 05/03 08:50 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 11 Grp A IK Huge Färdig Falu BS Blå    
05031001 lör 05/03 08:50 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 11 Grp A Stensätra IF Färdig IFK Östersund Fisk    
05031102 lör 05/03 08:50 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 9/10 Grp A Högbo AIK Färdig Sandvikens IF I    
05031202 lör 05/03 08:50 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF II Färdig Hille IF II    
05031302 lör 05/03 08:50 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 11 Grp A Valbo FF Röd Färdig IFK Östersund Fågel    
05031402 lör 05/03 08:50 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 11 Grp A Sandvikens IF Vit Färdig Skiljebo SK Gul    
05030103 lör 05/03 09:15 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 12 Grp A Sandvikens IF Röd Färdig Valbo ff Röd    
05031002 lör 05/03 09:15 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 12 Grp A Gävle GIK P011 Färdig Storvreta IK I    
05031103 lör 05/03 09:15 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 12 Grp A Storvreta IK II Färdig Sandvikens IF Vit    
05031203 lör 05/03 09:15 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 11/12 Grp A Sandvikens AIK Färdig Örby IS    
05031303 lör 05/03 09:15 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 11/12 Grp A Kvarnsvedens IK II Färdig Sandvikens IF I    
05031403 lör 05/03 09:15 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 11/12 Grp A Hille IF (Svart) Färdig Skå IK Vit    
05031003 lör 05/03 09:40 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 13 Grp B Sandvikens AIK 1 - 0 Valbo FF Svart  
05031104 lör 05/03 09:40 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 11 Grp A Valbo FF Svart Färdig Sandvikens AIK Födda 2011    
05031204 lör 05/03 09:40 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 11 Grp A Falu BS Gul Färdig Gävle GIK    
05031304 lör 05/03 09:40 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 11 Grp A Sandvikens IF Röd Färdig Skiljebo SK Svart    
05031404 lör 05/03 09:40 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 12 Grp A Gefle IF fotboll Färdig Högbo AIK    
05030104 lör 05/03 10:05 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 13 Grp C Järbo IF 0 - 2 Irsta IF Grön  
05031004 lör 05/03 10:05 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 13 Grp C Stensätra IF 1 - 2 Hille IF P09 Lag 2  
05031105 lör 05/03 10:05 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 13 Grp A IFK Östersund 10 - 0 Valbo FF Röd  
05031205 lör 05/03 10:05 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 13 Grp B Valbo FF Svart 2 - 2 Västerås IK P09:1 Röd  
05031305 lör 05/03 10:05 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 13 Grp B Gävle GIK Röd 1 - 1 Sandvikens IF Röd  
05031405 lör 05/03 10:05 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 13 Grp A Sandvikens IF Röd 0 - 0 Högbo AIK  
05030105 lör 05/03 10:30 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 16 Grp B Ockelbo IF 0 - 7 Storvreta ik  
05031005 lör 05/03 10:30 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 13 Grp A Sandvikens IF Vit 2 - 0 Valbo ff Blå  
05031106 lör 05/03 10:30 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 13 Grp A Gävle GIK Blå 2 - 1 Irsta IF Vit  
05031206 lör 05/03 10:30 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 15 Grp A Årsunda IF Fotboll II 1 - 2 Sandvikens IF Vit  
05031306 lör 05/03 10:30 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 13 Grp B New Mill FC 3 - 1 Stensätra IF Gul  
05031406 lör 05/03 10:30 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 16 Grp B Hanvikens SK 5 - 2 Hulløy FC 2  
05030106 lör 05/03 10:55 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 14 Grp A Skellefteå FF 5 - 0 Valbo FF Vit  
05031006 lör 05/03 10:55 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 15 Grp B Gefle IF FF Blå 2 - 3 Sandvikens IF Röd  
05031107 lör 05/03 10:55 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 15 Grp B Högbo II 0 - 4 Strömsbergs...P15 SIF P15  
05031207 lör 05/03 10:55 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 13 Grp D Sandvikens AIK 2 Vit 5 - 0 Hille IF P09 lag 1  
05031307 lör 05/03 10:55 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 13 Grp D Västerås IK P09:1 Svart 0 - 1 Valbo FF Röd  
05031407 lör 05/03 10:55 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 14 Grp A Sandvikens AIK I 4 - 2 Sandvikens IF II  
05031007 lör 05/03 11:20 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 16 Grp A Hulløy FC 1 4 - 0 Valbo FF  
05031108 lör 05/03 11:20 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 14 Grp C GGIK P14 2 - 1 Gimonäs Umeå IF  
05031208 lör 05/03 11:20 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 14 Grp A Sandvikens IF Röd 1 - 2 Hammarby IF II  
05031308 lör 05/03 11:20 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 14 Grp C Strömsbergs IF 2 - 0 Sandvikens AIK P13  
05031408 lör 05/03 11:20 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 16 Grp A Brynäs IF/FK 1 - 2 Alsike IF  
05030107 lör 05/03 11:45 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 16 Grp A Alsike IF 3 - 2 Bäckby Utd I  
05031008 lör 05/03 11:45 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 16 Grp C JÄRBO IF 0 - 1 BIK SK  
05031109 lör 05/03 11:45 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 16 Grp C Frösö If Ladängen 0 - 2 New Mill FC  
05031209 lör 05/03 11:45 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 16 Grp A Gideonsbergs IF 2 - 0 IFK Östersund  
05031309 lör 05/03 11:45 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 15 Grp C IFK Östersund 6 - 0 Strömsbro IF  
05031409 lör 05/03 11:45 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 15 Grp C Sandvikens IF Vit 1 - 3 Hagaströms SK  
05030108 lör 05/03 12:10 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 11/12 Grp A Sandvikens IF III Färdig Valbo FF    
05031009 lör 05/03 12:10 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 17 Grp A Storvreta ik 1 - 2 Sandvikens IF Röd  
05031110 lör 05/03 12:10 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 11/12 Grp A Högbo AIK Färdig IFK Östersund    
05031210 lör 05/03 12:10 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 11/12 Grp A Alsike IF Färdig Sandvikens IF II    
05031310 lör 05/03 12:10 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 17 Grp A Ekeby FF 1 - 2 KB65 FF  
05031410 lör 05/03 12:10 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 11/12 Grp A Skå IK Gul Färdig Söderfors GoIF    
05030109 lör 05/03 12:35 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 9/10 Grp A Högbo AIK Färdig Storvreta IK Blå    
05031010 lör 05/03 12:35 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF IV Färdig Gefle IF    
05031111 lör 05/03 12:35 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 9/10 Grp A Stensätra IF I Färdig Alsike IF    
05031211 lör 05/03 12:35 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 9/10 Grp A Valbo FF Röd Färdig Storvreta IK vit    
05031311 lör 05/03 12:35 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 16 Grp B Stureby FF 4 - 0 Frösö If Gustavsberg  
05031411 lör 05/03 12:35 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF III Färdig Stensätra IF    
05030110 lör 05/03 13:10 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF II Färdig Österfärnebo IF    
05031011 lör 05/03 13:10 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 9/10 Grp A Hille IF II Färdig Sandvikens IF V    
05031112 lör 05/03 13:10 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 9/10 Grp A Gävle GIK Färdig Sandvikens IF I    
05031212 lör 05/03 13:10 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 9/10 Grp A Hille IF I Färdig Högbo AIK    
05031312 lör 05/03 13:10 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 11 Grp A Valbo FF Röd Färdig Sandvikens IF Vit    
05031412 lör 05/03 13:10 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 16 Grp B Sandvikens IF I 7 - 0 Bäckby Utd II  
05030111 lör 05/03 13:35 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 11/12 Grp A Örby IS Färdig Kvarnsvedens IK II    
05031012 lör 05/03 13:35 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 11/12 Grp A Kvarnsvedens IK I Färdig Hille IF (Svart)    
05031113 lör 05/03 13:35 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 17 Grp C IK Huge 1 - 0 IF Brommapojkarna Svart  
05031213 lör 05/03 13:35 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 17 Grp A Alsike IF 2 - 2 Gefle IF Blå  
05031313 lör 05/03 13:35 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 12 Grp A Valbo ff Röd Färdig Storvreta IK I    
05031413 lör 05/03 13:35 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 12 Grp A Gävle GIK P011 Färdig Sandvikens IF Vit    
05030112 lör 05/03 14:00 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 11 Grp A IFK Östersund Fisk Färdig Sandvikens IF Röd    
05031013 lör 05/03 14:00 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 12 Grp A Storvreta IK II Färdig Gefle IF fotboll    
05031114 lör 05/03 14:00 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 11 Grp A Sandvikens AIK Födda 2011 Färdig IFK Östersund Fågel    
05031214 lör 05/03 14:00 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 11 Grp A Skiljebo SK Svart Färdig IK Huge    
05031314 lör 05/03 14:00 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 11 Grp A Stensätra IF Färdig Falu BS Gul    
05031414 lör 05/03 14:00 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 11 Grp A Falu BS Blå Färdig Valbo FF Svart    
05030113 lör 05/03 14:25 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 12 Grp A Högbo AIK Färdig Sandvikens IF Röd    
05031014 lör 05/03 14:25 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 11 Grp A Gävle GIK Färdig Skiljebo SK Gul    
05031115 lör 05/03 14:25 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 13 Grp B Gävle GIK Röd 1 - 6 Västerås IK P09:1 Röd  
05031215 lör 05/03 14:25 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 13 Grp C Stensätra IF 2 - 0 Irsta IF Grön  
05031315 lör 05/03 14:25 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 13 Grp A Samuelsdals IF 0 - 0 Irsta IF Vit  
05031415 lör 05/03 14:25 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 13 Grp B Stensätra IF Gul 1 - 1 Sandvikens AIK  
05030114 lör 05/03 14:50 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 13 Grp C Järbo IF 3 - 2 Storviks IF  
05031015 lör 05/03 14:50 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 16 Grp B Hanvikens SK 12 - 0 Ockelbo IF  
05031116 lör 05/03 14:50 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 14 Grp B Sandvikens IF Vit 0 - 1 Hammarby IF I  
05031216 lör 05/03 14:50 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 13 Grp A IFK Östersund 0 - 0 Hille IF  
05031316 lör 05/03 14:50 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 13 Grp A Sandvikens IF Röd 3 - 2 Valbo FF Röd  
05031416 lör 05/03 14:50 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 13 Grp B Valbo FF Svart 0 - 3 Sandvikens AIK 1 Svart  
05030115 lör 05/03 15:15 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 14 Grp D Öna SK 3 - 1 Stensätra IF P-08  
05031016 lör 05/03 15:15 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 14 Grp B Sandvikens IF I 0 - 6 Gefle IF FF Blå  
05031117 lör 05/03 15:15 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 15 Grp A Sandvikens IF Vit 6 - 0 Högbo I  
05031317 lör 05/03 15:15 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 14 Grp B Skiljebo SK I 1 - 3 Sandvikens AIK II  
05031417 lör 05/03 15:15 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 14 Grp D IK Huge 6 - 1 Skiljebo SK II  
05030116 lör 05/03 15:40 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 14 Grp A Gefle IF FF Vit 6 - 3 Sandvikens IF II  
05031017 lör 05/03 15:40 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 14 Grp B Bäckby Utd 3 - 0 Kvarnsvedens IK  
05031118 lör 05/03 15:40 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 17 Grp B Almunge IK P05 P05 0 - 2 Hofors AIF  
05031217 lör 05/03 15:40 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 14 Grp A Sandvikens AIK I 1 - 4 Skiljebo SK III  
05031318 lör 05/03 15:40 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 15 Grp B Gefle IF FF Blå 1 - 1 Strömsbergs...P15 SIF P15  
05030117 lör 05/03 16:05 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 17 Grp C Skutskärs IF/FK 0 - 3 FC Frugstang  
05031018 lör 05/03 16:05 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 17 Grp A New Mill FC 2 - 3 Sandvikens IF  
05031119 lör 05/03 16:05 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 15 Grp C Årsunda IF Fotboll I 2 - 2 Syrianska if Västerås  
05031218 lör 05/03 16:05 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 17 Grp B Tierps IF 1 - 2 Fanna BK  
05031319 lör 05/03 16:05 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 17 Grp B Stureby FF 2 - 1 Gefle IF Vit  
05031418 lör 05/03 16:05 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 17 Grp B Storvreta IK 1 - 1 Slätta SK  
05030118 lör 05/03 16:30 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 11/12 Grp A Skå IK Gul Färdig Stensätra IF    
05031019 lör 05/03 16:30 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 11/12 Grp A Sandvikens IF I Färdig IFK Östersund    
05031120 lör 05/03 16:30 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 11/12 Grp A Hille IF (Gul) Färdig Söderfors GoIF    
05031219 lör 05/03 16:30 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 11/12 Grp A Sandvikens AIK Färdig Alsike IF    
05031320 lör 05/03 16:30 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 11/12 Grp A Högbo AIK Färdig Skiljebo SK Svart    
05031419 lör 05/03 16:30 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 11/12 Grp A Skå IK Grön Färdig Valbo FF    
05030119 lör 05/03 16:55 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 9/10 Grp A Storvreta IK vit Färdig Stensätra IF I    
05031020 lör 05/03 16:55 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 11/12 Grp A Skå IK Vit Färdig Sandvikens IF III    
05031121 lör 05/03 16:55 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 14 Grp A Skellefteå FF 1 - 0 Sandvikens IF Röd  
05031220 lör 05/03 16:55 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 15 Grp B Strömsbro IF Jun 2 - 2 Films SK  
05031321 lör 05/03 16:55 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 9/10 Grp A Alsike IF Färdig Högbo AIK    
05031420 lör 05/03 16:55 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 9/10 Grp A Storvreta IK Blå Färdig Valbo FF Röd    
05030120 lör 05/03 17:20 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF I Färdig Stensätra IF    
05031021 lör 05/03 17:20 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 9/10 Grp A Hille IF I Färdig Österfärnebo IF    
05031122 lör 05/03 17:20 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF III Färdig Hille IF II    
05031221 lör 05/03 17:20 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 9/10 Grp A Gefle IF Färdig Sandvikens IF II    
05031322 lör 05/03 17:20 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 9/10 Grp A Högbo AIK Färdig Sandvikens IF IV    
05031421 lör 05/03 17:20 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 9/10 Grp A Sandvikens IF V Färdig Gävle GIK    
05030121 lör 05/03 17:45 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 15 Grp C Films sk 1 - 2 Gefle IF FF Vit  
05031022 lör 05/03 17:45 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 15 Grp B Sandvikens IF Röd 0 - 1 Bäckby Utd  
05031123 lör 05/03 17:45 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 12 Grp A Sandvikens IF Vit Färdig Valbo ff Röd    
05031222 lör 05/03 17:45 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 15 Grp A New Mill FC 5 - 2 Hille IF 14/15  
05031323 lör 05/03 17:45 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 15 Grp A Stureby FF 5 - 0 Högbo AIK  
05031422 lör 05/03 17:45 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 11/12 Grp A Sandvikens IF II Färdig Örby IS    
05030122 lör 05/03 18:20 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 11 Grp A IFK Östersund Fågel Färdig Falu BS Blå    
05031023 lör 05/03 18:20 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 11 Grp A Skiljebo SK Svart Färdig Stensätra IF    
05031124 lör 05/03 18:20 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 11 Grp A IFK Östersund Fisk Färdig Valbo FF Svart    
05031223 lör 05/03 18:20 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 12 Grp A Gävle GIK P011 Färdig Storvreta IK II    
05031324 lör 05/03 18:20 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 11 Grp A Sandvikens AIK Födda 2011 Färdig IK Huge    
05031423 lör 05/03 18:20 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 11 Grp A Sandvikens IF Vit Färdig Falu BS Gul    
05030123 lör 05/03 18:45 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 13 Grp B Valbo FF Svart 3 - 0 New Mill FC  
05031024 lör 05/03 18:45 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 13 Grp A Valbo FF Röd 1 - 8 Hille IF  
05031125 lör 05/03 18:45 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 11 Grp A Skiljebo SK Gul Färdig Valbo FF Röd    
05031224 lör 05/03 18:45 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 11 Grp A Gävle GIK Färdig Sandvikens IF Röd    
05031325 lör 05/03 18:45 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 16 Grp B Hulløy FC 2 4 - 2 Storvreta ik  
05031424 lör 05/03 18:45 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 15 Grp A Högbo I 0 - 5 Sunnersta AIF  
05030124 lör 05/03 19:10 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 13 Grp A Högbo AIK 1 - 3 IFK Östersund  
05031126 lör 05/03 19:10 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 13 Grp B Sandvikens IF Röd 0 - 2 Valbo FF Svart  
05031225 lör 05/03 19:10 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 13 Grp A Gävle GIK Blå 2 - 2 Sandvikens IF Vit  
05031326 lör 05/03 19:10 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 12 Grp A Storvreta IK I Färdig Högbo AIK    
05031425 lör 05/03 19:10 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 13 Grp A Samuelsdals IF 6 - 1 Valbo ff Blå  
05030125 lör 05/03 19:35 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 16 Grp B Hanvikens SK 6 - 0 Storviks IF  
05031025 lör 05/03 19:35 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 12 Grp A Sandvikens IF Röd Färdig Gefle IF fotboll    
05031127 lör 05/03 19:35 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 14 Grp B Kvarnsvedens IK 0 - 2 Sandvikens IF Vit  
05031226 lör 05/03 19:35 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 13 Grp B Västerås IK P09:1 Röd 0 - 4 Sandvikens AIK 1 Svart  
05031327 lör 05/03 19:35 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 13 Grp C Hille IF P09 Lag 2 10 - 1 Järbo IF  
05031026 lör 05/03 20:00 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 13 Grp D Valbo FF Röd 1 - 1 Hille IF P09 lag 1  
05031128 lör 05/03 20:00 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 13 Grp D Västerås IK P09:1 Svart 1 - 2 Sandvikens AIK 2 Vit  
05031227 lör 05/03 20:00 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 16 Grp A Hulløy FC 1 2 - 1 Brynäs IF/FK  
05031328 lör 05/03 20:00 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 16 Grp A Alsike IF 5 - 0 Valbo FF  
05031426 lör 05/03 20:00 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 13 Grp C Irsta IF Grön 3 - 2 Storviks IF  
05030126 lör 05/03 20:25 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 14 Grp C Sandvikens AIK P13 1 - 4 Gimonäs Umeå IF  
05031027 lör 05/03 20:25 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 16 Grp C Frösö If Ladängen 1 - 0 JÄRBO IF  
05031129 lör 05/03 20:25 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 16 Grp C New Mill FC 2 - 1 BIK SK  
05031228 lör 05/03 20:25 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 16 Grp A Gideonsbergs IF 3 - 0 Alsike IF  
05031329 lör 05/03 20:25 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 16 Grp A IFK Östersund 6 - 1 Bäckby Utd I  
05031427 lör 05/03 20:25 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 14 Grp C Strömsbergs IF 2 - 1 GGIK P14  
05030127 lör 05/03 20:50 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 11/12 Grp A IFK Östersund Färdig Hille IF (Svart)    
05031028 lör 05/03 20:50 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 11/12 Grp A Kvarnsvedens IK II Färdig Valbo FF    
05031130 lör 05/03 20:50 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 11/12 Grp A Sandvikens IF I Färdig Hille IF (Gul)    
05031229 lör 05/03 20:50 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 11/12 Grp A Söderfors GoIF Färdig Kvarnsvedens IK I    
05031330 lör 05/03 20:50 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 11/12 Grp A Stensätra IF Färdig Alsike IF    
05031428 lör 05/03 20:50 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 11/12 Grp A Skiljebo SK Svart Färdig Skå IK Grön    
05030128 lör 05/03 21:15 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 15 Grp C Strömsbro IF 1 - 1 Hagaströms SK  
05031029 lör 05/03 21:15 lör 05/03 Göransson Arena 2 F - 15 Grp C IFK Östersund 3 - 0 Sandvikens IF Vit  
05031131 lör 05/03 21:15 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 11/12 Grp A Skå IK Vit Färdig Sandvikens AIK    
05031230 lör 05/03 21:15 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 14 Grp B Hammarby IF I 6 - 1 Bäckby Utd  
05031331 lör 05/03 21:15 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 14 Grp A Valbo FF Vit 0 - 4 Hammarby IF II  
05031429 lör 05/03 21:15 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 17 Grp A Storvreta ik 5 - 3 Ekeby FF  
05030129 lör 05/03 21:40 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 16 Grp B Stureby FF 1 - 0 Sandvikens IF I  
05031030 lör 05/03 21:40 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 17 Grp A Sandvikens IF Röd 1 - 3 KB65 FF  
05031132 lör 05/03 21:40 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 17 Grp C FC Frugstang 3 - 0 IK Huge  
05031231 lör 05/03 21:40 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 17 Grp B Tierps IF 6 - 0 Almunge IK P05 P05  
05031332 lör 05/03 21:40 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 17 Grp C IF Brommapojkarna Svart 1 - 0 Skutskärs IF/FK  
05031430 lör 05/03 21:40 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 16 Grp B Bäckby Utd II 6 - 1 Frösö If Gustavsberg  
05030130 lör 05/03 22:05 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 17 Grp B Storvreta IK 1 - 1 Stureby FF  
05031031 lör 05/03 22:05 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 17 Grp B Hofors AIF 0 - 2 Fanna BK  
05031133 lör 05/03 22:05 lör 05/03 Göransson Arena 3 F - 17 Grp B Slätta SK 2 - 1 Gefle IF Vit  
05031232 lör 05/03 22:05 lör 05/03 Göransson Arena 4 F - 17 Grp A Gefle IF Blå 4 - 0 New Mill FC  
05031333 lör 05/03 22:05 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 17 Grp A Sandvikens IF 0 - 3 Alsike IF  
05031431 lör 05/03 22:05 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 15 Grp A Högbo AIK 2 - 1 New Mill FC  
05030131 lör 05/03 22:30 lör 05/03 Göransson Arena 1 F - 15 Grp B Films SK 1 - 1 Sandvikens IF Röd  
05031032 lör 05/03 22:30 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 15 Grp C Films sk 3 - 1 Årsunda IF Fotboll I  
05031134 lör 05/03 22:30 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 14 Grp B Gefle IF FF Blå 0 - 1 Sandvikens AIK II  
05031233 lör 05/03 22:30 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 15 Grp B Sandvikens IF Röd 6 - 2 Högbo II  
05031334 lör 05/03 22:30 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 15 Grp C Syrianska if Västerås 2 - 3 Gefle IF FF Vit  
05031432 lör 05/03 22:30 lör 05/03 Göransson Arena 6 F - 15 Grp A Stureby FF 3 - 2 Hille IF 14/15  
05030132 lör 05/03 22:55 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 13 Grp A Gävle GIK Blå 4 - 1 Samuelsdals IF  
05031033 lör 05/03 22:55 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 14 Grp A Skiljebo SK III 2 - 1 Gefle IF FF Vit  
05031135 lör 05/03 22:55 lör 05/03 Göransson Arena 3 P - 16 Grp B Ockelbo IF 0 - 3 Hulløy FC 2  
05031234 lör 05/03 22:55 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 14 Grp D IK Huge 2 - 0 Öna SK  
05031335 lör 05/03 22:55 lör 05/03 Göransson Arena 5 F - 15 Grp B Bäckby Utd 2 - 1 Strömsbro IF Jun  
05031433 lör 05/03 22:55 lör 05/03 Göransson Arena 6 P - 14 Grp B Sandvikens IF I 2 - 7 Skiljebo SK I  
05030133 lör 05/03 23:20 lör 05/03 Göransson Arena 1 P - 13 Grp A Irsta IF Vit 1 - 4 Valbo ff Blå  
05031034 lör 05/03 23:20 lör 05/03 Göransson Arena 2 P - 16 Grp B Storviks IF 0 - 3 Storvreta ik  
05031235 lör 05/03 23:20 lör 05/03 Göransson Arena 4 P - 14 Grp D Skiljebo SK II 0 - 3 Stensätra IF P-08  
05031336 lör 05/03 23:20 lör 05/03 Göransson Arena 5 P - 15 Grp A Årsunda IF Fotboll II 1 - 1 Sunnersta AIF