Detta är resultaten från Göransson Cup 2022. Se de senaste resultaten från Göransson Cup 2023 här.

Senaste resultat

Göransson Cup 2022 börjar
Slut
4/3
5/3
6/3

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06030108 sön 06/03 14:30 sön 06/03 Göransson Arena 1 P - 13 Slutspel Final Sandvikens AIK 2 Vit 2 - 1 Hille IF P09 Lag 2  
06031309 sön 06/03 15:20 sön 06/03 Göransson Arena 5 P - 14 Slutspel Final IK Huge 1 - 4 Sandvikens AIK II  
06031108 sön 06/03 15:20 sön 06/03 Göransson Arena 3 P - 15 Slutspel Final Gefle IF FF Blå 0 - 3 Sandvikens IF Röd  
06030107 sön 06/03 13:40 sön 06/03 Göransson Arena 1 P - 16 Slutspel Final Hanvikens SK 3 - 1 Hulløy FC 1  
06031007 sön 06/03 13:40 sön 06/03 Göransson Arena 2 P - 17 Slutspel Final KB65 FF 2 - 1 Fanna BK  
06031308 sön 06/03 14:30 sön 06/03 Göransson Arena 5 F - 13 Slutspel Final Valbo FF Svart 3 - 4 IFK Östersund  
06031107 sön 06/03 14:30 sön 06/03 Göransson Arena 3 F - 14 Slutspel Final Hammarby IF II 9 - 2 Hammarby IF I  
06030109 sön 06/03 15:20 sön 06/03 Göransson Arena 1 F - 15 Slutspel Final IFK Östersund 4 - 3 P Bäckby Utd  
06031009 sön 06/03 15:20 sön 06/03 Göransson Arena 2 F - 16 Slutspel Final Sandvikens IF I 4 - 5 IFK Östersund  
06031008 sön 06/03 14:30 sön 06/03 Göransson Arena 2 F - 17 Slutspel Final Sandvikens IF 0 - 3 Stureby FF  
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06031307 sön 06/03 13:05 sön 06/03 Göransson Arena 5 F - 15 Slutspel Semifinal New Mill FC 1 - 3 IFK Östersund  
06031407 sön 06/03 13:05 sön 06/03 Göransson Arena 6 F - 15 Slutspel Semifinal Bäckby Utd 2 - 1 Stureby FF  
06030106 sön 06/03 12:30 sön 06/03 Göransson Arena 1 P - 14 Slutspel Semifinal Sandvikens AIK II 3 - 1 Gefle IF FF Vit  
06031006 sön 06/03 12:30 sön 06/03 Göransson Arena 2 P - 14 Slutspel Semifinal Gimonäs Umeå IF 1 - 2 IK Huge  
06031106 sön 06/03 12:30 sön 06/03 Göransson Arena 3 P - 15 Slutspel Semifinal Sandvikens IF Vit 0 - 1 Gefle IF FF Blå  
06031206 sön 06/03 12:30 sön 06/03 Göransson Arena 4 P - 15 Slutspel Semifinal Sandvikens IF Röd 4 - 0 Sunnersta AIF  
06031306 sön 06/03 12:30 sön 06/03 Göransson Arena 5 F - 16 Slutspel Semifinal Stureby FF 0 - 1 IFK Östersund  
06031406 sön 06/03 12:30 sön 06/03 Göransson Arena 6 F - 16 Slutspel Semifinal Gideonsbergs IF 0 - 3 Sandvikens IF I  
06030105 sön 06/03 11:55 sön 06/03 Göransson Arena 1 F - 17 Slutspel Semifinal Sandvikens IF 4 - 0 Storvreta IK  
06031005 sön 06/03 11:55 sön 06/03 Göransson Arena 2 F - 17 Slutspel Semifinal Stureby FF 3 - 2 FC Frugstang  
06031105 sön 06/03 11:55 sön 06/03 Göransson Arena 3 P - 13 Slutspel Semifinal Sandvikens AIK 1 Svart 1 - 2 Hille IF P09 Lag 2  
06031205 sön 06/03 11:55 sön 06/03 Göransson Arena 4 P - 13 Slutspel Semifinal Stensätra IF 0 - 2 Sandvikens AIK 2 Vit  
06031305 sön 06/03 11:55 sön 06/03 Göransson Arena 5 F - 13 Slutspel Semifinal Sandvikens AIK 1 - 2 IFK Östersund  
06031405 sön 06/03 11:55 sön 06/03 Göransson Arena 6 F - 13 Slutspel Semifinal Hille IF 1 - 5 Valbo FF Svart  
06030104 sön 06/03 11:20 sön 06/03 Göransson Arena 1 F - 14 Slutspel Semifinal Hammarby IF II 2 - 1 Sandvikens IF Vit  
06031004 sön 06/03 11:20 sön 06/03 Göransson Arena 2 F - 14 Slutspel Semifinal Hammarby IF I 3 - 1 Skellefteå FF  
06031104 sön 06/03 11:20 sön 06/03 Göransson Arena 3 P - 16 Slutspel Semifinal Hulløy FC 1 3 - 1 Hulløy FC 2  
06031204 sön 06/03 11:20 sön 06/03 Göransson Arena 4 P - 16 Slutspel Semifinal Hanvikens SK 5 - 1 Alsike IF  
06031304 sön 06/03 11:20 sön 06/03 Göransson Arena 5 P - 17 Slutspel Semifinal KB65 FF 1 - 0 Tierps IF  
06031404 sön 06/03 11:20 sön 06/03 Göransson Arena 6 P - 17 Slutspel Semifinal Fanna BK 3 - 1 Sandvikens IF Röd  
06030103 sön 06/03 10:45 sön 06/03 Göransson Arena 1 P - 14 Slutspel 1/4 Final Skiljebo SK III 1 - 2 Gimonäs Umeå IF  
06031003 sön 06/03 10:45 sön 06/03 Göransson Arena 2 F - 15 Slutspel 1/4 Final New Mill FC 4 - 1 Sandvikens IF Vit  
06031103 sön 06/03 10:45 sön 06/03 Göransson Arena 3 F - 15 Slutspel 1/4 Final Bäckby Utd 2 - 1 Högbo AIK  
06031203 sön 06/03 10:45 sön 06/03 Göransson Arena 4 F - 15 Slutspel 1/4 Final Hagaströms SK 0 - 6 Stureby FF  
06031303 sön 06/03 10:45 sön 06/03 Göransson Arena 5 P - 15 Slutspel 1/4 Final Sandvikens IF Röd 3 - 0 Strömsbergs...P15 SIF P15  
06031403 sön 06/03 10:45 sön 06/03 Göransson Arena 6 P - 14 Slutspel 1/4 Final IK Huge 5 - 4 Gefle IF FF Blå  
06030102 sön 06/03 10:10 sön 06/03 Göransson Arena 1 P - 15 Slutspel 1/4 Final Gefle IF FF Blå 2 - 0 Films sk  
06031002 sön 06/03 10:10 sön 06/03 Göransson Arena 2 F - 15 Slutspel 1/4 Final Strömsbro IF Jun 0 - 3 IFK Östersund  
06031102 sön 06/03 10:10 sön 06/03 Göransson Arena 3 P - 15 Slutspel 1/4 Final Gefle IF FF Vit 0 - 2 Sunnersta AIF  
06031202 sön 06/03 10:10 sön 06/03 Göransson Arena 4 P - 14 Slutspel 1/4 Final Strömsbergs IF 5 - 6 Gefle IF FF Vit